Akademia Ruchu "Rafik" - Gdańsk

Szkoła pływania

Twoja pociecha lubi sport? A może dopiero chcesz ją zarazić swoją pasją? Prowadzimy w Gdańsku szkółkę pływania, do której uczęszczają dzieci na różnych stopniach zaawansowania. Szkółka pływania organizuje również zajęcia w wodzie z elementami gimnastyki korekcyjnej.

Nauka pływania dla dzieci

Pływanie to świetny trening rozwijający całe ciało. Dobrze wpływa na samopoczucie i zdrowie, buduje kondycję, wytrzymałość oraz hart ducha. Kurs pływania uczy, jak utrzymać się na wodzie i doskonali technikę. To cenna wiedza, która przydaje się przez całe życie i pozwala uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości. Nauka pływania dla dzieci pozytywnie wpływa na postawę. Ze względu na wszechstronne, pozytywne działanie kurs pływania to częste zalecenie lekarskie czy fizjoterapeutyczne.

Dlaczego warto chodzić na zajęcia w szkółce pływania?

Zajęcia w szkółce pływania to nie tylko przyjemność i szansa na poznanie nowych kolegów, ale przede wszystkim zdrowie. Młodzi ludzie potrzebują ruchu i sportu. Wierzmy, że nauka pływania może być nie tylko sposobem gimnastyki i formą zajęć pozalekcyjnych, lecz także pomysłem na życie. Korzystamy z metod nauczania przez zabawę. Zależy nam na tym, aby podopieczni szkółki pływania na zajęciach czuli się rozluźnieni i szczęśliwi.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem, harmonogramem oraz cennikiem kursu pływania.

Zajęcia odbywają się na Przymorzu
w Szkole Podstawowej nr 76,
ul. Jagiellońska 14

Harmonogram zajęć

Poniedziałek

17:45

5 – 11 latki

zapisy zawieszone

poniedziałek

18:30

7 – 15 latki

zapisy zawieszone

środa

17:00

5 – 11 latki

zapisy zawieszone

Środa

17:45

5 – 11 latki

zapisy zawieszone

czwartek

17:45

5 – 11 latki

zapisy zawieszone

czwartek

18:30

7 – 15 latki

zapisy zawieszone

sobota

11:45

5 – 6 i 7 – 15 latki

zapisy zawieszone

zapisy
do
szkółki
pływania

Materiały do pobrania

Harmonogram

program

regulamin

karta uczestnika

Zgłoszenie - szkoła pływania

Najczęściej zadawane pytania

Zapisując dziecko na naukę pływania we wczesnym okresie zapewniamy dziecku prawidłowy rozwój układu naczyniowo- oddechowego, wspomagamy prawidłowy rozwój układu kostno- mięśniowego, hartujemy organizm, zapewniamy dziecku aktywny wypoczynek. Jeżeli mamy dziecko w wieku nastoletnim, które nie umie pływać lub ma jakieś wady postawy wówczas zajęcia pływania są niezbędne.

Naukę pływania rozpoczynamy od ćwiczeń oswajających z wodą, od zabaw wypornościowych i tych w których dziecko nabywa odwagi przebywania w środowisku wodnym i uczenia się prawidłowych nawyków w wodzie.

Jeżeli chcemy dziecko zapisać na zajęcia pływania należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na podstronie „szkoła pływania” lub telefonicznie.

Zajęcia nauki pływania odbywają się na basenie przy Szkole Podstawowej nr 76 Jagiellońska 14, Gdańsk Przymorze.

Zajęcia z nauki pływania i doskonalenia pływania odbywają się raz w tygodniu po 45min, obowiązuje rozliczenie semestralne.